KAPTAN SİZSİNİZ!

May 28, 2012   //   Yazar: admin   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

Başarmayı “dilek’’, “istek’’ niteliğinden çıkarıp hedef haline getiren gençler!
Başarı, gelincik çiçeği gibi çok hassastır. Başarmak   için kararlı olmak, iç konuşmalar yapmak ve kendimizi  başarıya  programlamamız gerekir.
Nasıl mı?
Bu ay kendiniz için, hayatınız için gelincik çiçeği mi yetiştireceksiniz?
Bu ay gelincik çiçeği yetiştirmeye mi  karar verdiniz? Kendi kendinize konuşmaya başlayın.
Ne yapmalıyım,nasıl yapmalıyım,niçin yapmalıyım?
‘’Bunu yapmaya kararlıyım ve kendimi bunu yapmak üzere disipline edeceğim .Günlük çalışma hedeflerimi  bitirene  dek     saat  ……den……… ‘ye kadar  çalışacağım. Çalışmamak için bahaneler üretmektense , çalışmak için sebepler  bulacağım.Çünkü bu ,gerçekten istediğim bir şey  ve yaşamımda vazgeçilmez önceliğim.’’
Size ,başarı yolculuğuna adım atmanızda faydası olacağına inandığım bir öneri:

Zaman  zaman çevrenizdekilere ,’ Karşı köye ne kadar sürede gidebilirim? gibi sorular sorun.Cevaplar; rotanızı , temponuzu belirler.Nasıl mı?’’Nasreddin Hoca tarlasında çalışırken yoldan geçen bir  yabancı sorar :’’Karşı köye ne kadar sürede gidebilirim ?’’Hoca’dan ses yok .Birkaç defa daha seslenir yine ses yok ,sağır mı ne diye söylenerek tam köşeyi dönecekken Hoca seslenir:’’30 dakikada gidebilirsin .’’Adam :’’ A be hoca şimdi niye söylüyorsun?’’ diye   söylenir.Hoca :‘’Be adam ,ben senin nasıl  yürüdüğünü görmeden ne kadar sürede gideceğini nereden  bilebilirim .’’cevap verir.

Unutmayın, geminin rotasını kaptan belirler. Hayatınızın rotasını düşünceleriniz.Düşüncelerinizin rotasını ise yalnız ve yalnız siz. Başlangıçta iyi insan olma,istendik davranışlar sergileme,başarma ve mutlu olma yolunda yapacağınız çok şey olduğunu düşünerek yılgınlığa düşmeyiniz.Adım adım ve kararlılıkla yaptığınız bu yolculuk emin olun istediğiniz şekilde bitecektir.Bilinir ki mermeri delen suyun gücü değil sürekliliğidir.
Başlamaya ne dersiniz?

 İLK ADIMA ÇAĞRI


 -Bu hafta iyilik yapma haftası olsun.
-Yaptığımız iyiliklerle ruhumuzun  güzelliklerini ortaya çıkaralım.Yaşamın ne kadar güzelleştiğine  şaşıracaksınız.
– Çevremizdekileri şaşırtalım.
– Önümüzdeki hafta güzellikleri paylaşarak iyiliklerin ,güzelliklerin lideri olalım.
– Hangi konu olursa olsun ‘EN’olmayı hedefleyelim.
– Model olalım.
– Unutmayın her şey düşüncede başlar. Bir tekneyi hedefine götüren iki kürek vardır. Sizlerin yüreğinizi ve beyninizi  kullanarak kendi hayatınızın kaptanı olmanız dileğiyle…

Özcan Ünver

Yorum yap

Site içinde ara

Günün Motivasyon Sözü

Sonuçları değil, baslangıçları değistirmek gerekir. ALAIN

Takvim

Mart 2018
P S Ç P C C P
« Ağu    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Yazılar